1. tehniški dan za učence od 1. do 3. razreda

V ponedeljek, 8. oktobra 2018, so imeli učenci od 1. do 3. razreda v okviru tedna evropske kulturne dediščine prvi tehniški dan.

Učenci 1. in 2. razreda so pričeli tehniški dan z literarno uro. Obiskali so šolsko knjižnico, kjer jih je pričakala naša šolska knjižničarka Alenka Kandrič, ki jim je prebrala pravljico Miška Mica v arhivu. Nato so se skupaj pogovorili o pravljici in o arhivu. Sledile so ustvarjalne delavnice po razredih. Prvošolci so izdelovali duhce, drugošolci pa miško Mico.

Učenke in učenci 3. razreda so v okviru tehniškega dne obiskali Zgodovinski arhiv na Ptuju, kjer so jim zaposleni pripravili dramatizacijo pravljice Miška Mica v arhivu. Arhiv so si tudi ogledali, po vrnitvi v šolo pa so izdelali plakate na temo arhivistike.

Njihove plakate in izdelke si lahko ogledate na razstavi v atriju pred jedilnico.

Zapisala učenka IP-TISK: Kaja Golob, 7. b