Izbor literarnih del za Cankarjevo tekmovanje 2018/19

Pozdravljeni učenci!

Če se slučajno med počitnicami dolgočasite ali če bi radi vzeli v roke kakšno knjigo, a se med polnimi knjižničnimi policami ne morete odločiti, katero bi izbrali, vam prilagam izbor knjig za tekmovanje iz slovenščine v naslednjem šolskem letu, da si morda katero izmed naštetih izberete in lahko septembra začnemo že z interpretacijo in analizo.

• 1. razred osnovne šole: Kajetan Kovič: Maček Muri (katera koli izdaja slikanice)
  • 2. in 3. razred osnovne šole: Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon (katera koli izdaja slikanice) in še dve kratki pripovedi iste avtorice po izbiri šol/mentorjev.
  • 4. in 5. razred osnovne šole: Tone Seliškar: Bratovščina Sinjega galeba
  • 6. in 7. razred osnovne šole: Nataša Konc Lorenzutti: Avtobus ob treh in Prežihov Voranc: Solzice
  • 8. in 9. razred osnovne šole: Vinko Möderndorfer: Kit na plaži in Ivan Cankar: Moje življenje.

Lepe bralne počitnice!

Mentorica: mag. Renata Debeljak