Najvidnejši dosežki v šolskem letu 2016/17


Tudi v šolskem letu 2016/17 so se učenke in učenci naše šole aktivno udeleževali številnih tekmovanj, kjer so dosegli lepe dosežke, ki so podrobneje predstavljeni v šolskem glasilu Olgica in mi in v Pedagoškem poročilu. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najvidnejših uspehov.

Slovo generacije 2008-2017

Med letošnjimi devetošolci je potrebno izpostaviti naše naj učence generacije:

Sara Rosalia Gutschi, 9. a
NAJ UČENKA
Gaja Elena Stanovnik, 9. a
NAJ ŠPORTNICA

 

Anej Podgorelec, 9. b
NAJ KULTURNIK
Monja Sabotin, 9. a
NAJ KULTURNICA
Bor Žarković Preac, 9. a
NAJ KULTURNIK

Posebno priznanje za udejstvovanje na kulturno-umetnostnem področju so prejeli:

  • Nika Fridauer, 9. a
  • Sara Rosalia Gutschi, 9. a
  • Jana Sever, 9. a
  • Maša Travnikar Preac, 9. a
  • Neja Veit, 9. a
  • Kaja Rutar, 9. b

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen nad 4,5, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo.

V tej generaciji devetošolcev so to dosegli (na fotografijah od desne):

  • Sara Rosalia Gutschi, 9. a
  • Monja Sabotin, 9. a
  • Jana Sever, 9. a
  • Maša Travnikar Preac, 9. a
  • Nika Urek, 9. a
  • Neja Veit, 9. a
  • Bor Žarković Preac, 9. a

  • Anej Podgorelec, 9. b
  • Jure Kekec, 9. b
  • Špela Hrnčič, 9. b
  • Klara Milošič, 9. b
  • Taša Rojko, 9. b
  • Alja Rozman, 9. b
  • Maša Sarić, 9. b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. zlato ali srebrno priznanje na državnem tekmovanju):

Prejemniki zlatih priznanj na državnih tekmovanjih

(z leve) Sara Rosalia Gutschi, 9. a (zlato priznanje iz nemščine, zlato priznanje iz raziskovalne naloge),

Luka Hodnik, 7. b (zlato Vegovo priznanje, zlato priznanje iz razvedrilne matematike),

Asja Katarina Mogu, 8. b (zlato Cankarjevo priznanje)

SLOVENŠČINA – CANKARJEVO TEKMOVANJE

  • Asja Katarina Mogu, 8. b – ZLATO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Luka Hodnik, 7. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Lia Kampl, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vid Kozel, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anže Hameršak, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Bor Žarković Preac, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Kekec, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Kekec, 9. b – DIAMANTNI KENGURU
  • Anej Podgorelec, 9. b – DIAMANTNI KENGURU

MATHEMA – MATEMČEK

  • Matjaž Alič, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Nejc Strašek, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Stina Lah, 6. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vita Koren, 7. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Luka Hodnik, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Nika Strašek, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Valentina Esih, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • Luka Hodnik, 7. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Alen Benko, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Papdi, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vid Kozel, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE

ANGLEŠČINA

  • Špela Hrnčič, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

NEMŠČINA

  • Sara Rosalia Gutschi, 9. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Anej Podgorelec, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI

  • Asja Katarina Mogu, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Neja Veit, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Monja Sabotin, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

ASTRONOMIJA

  • Luka Hodnik, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Papdi, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Matjaž Alič, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Emma Sartor, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vid Zagoranski, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jakob Val Mogu, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Peklar, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Iva Prša Đerić, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Friedl, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Asja Katarina Mogu, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Sara Rosalia Gutschi, 9. a  – SREBRNO PRIZNANJE
  • Monja Sabotin, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Neja Veit, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Kekec, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anej Podgorelec, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

RAZISKOVALNE NALOGE

  • Sara Rosalia Gutschi, 9. a – ZLATO PRIZNANJE

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve med prve tri najboljše na področnih in medobčinskih tekmovanjih:

ALPSKO SMUČANJE

  • Naja Fridl, 7. a, 2. mesto na področnem prvenstvu v veleslalomu
  • Mlajši učenci – ekipno: 2. mesto na področnem prvenstvu v veleslalomu

ATLETIKA

  • Anej Horvat, 7. b, 3. mesto na medobčinskem prvenstvu (600 m)
  • Gaja Elena Stanovnik, 9. a, 1. mesto na medobčinskem prvenstvu (300 m)
  • Gaja Elena Stanovnik, 9. a, 1. mesto na področnem tekmovanju (300 m)
  • Gaja Elena Stanovnik, 9. a, 2. mesto na medobčinskem tekmovanju v atletskem zimskem mnogoboju

KOŠARKA

  • Mlajši učenci: 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Mlajši učenci: 3. mesto na področnem tekmovanju
  • Starejši učenci: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju

KROS

  • Gaja Elena Stanovnik, 9. a, 2. mesto na medobčinskem prvenstvu

ODBOJKA

  • Mlajše učenke: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju

PLAVANJE

  • Nyree Zora Gurnick, 3. b, 50 metrov, prosto, 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Luka Sarić, 3. b, 50 mestrov, prosto, 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Zala Raušl, 4. a, 50 metrov, prosto, 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Jakob Rijavec, 7. a, 50 metrov, prosto, 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Naja Fridl, 7. a, 50 mesto, prosto, 1.  mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Naja Fridl, 7. a, 50 mesto, prsno, 1.  mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Anže Hameršak, 8. b, 50 metrov, prosto, 1. mesto na medobčinskem tekmovanju

ROKOMET

  • Mlajši učenci: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Starejši učenci: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju

 

Pripravil: Vojko Jurgec

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
(Skupno 195 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...