Zaključna ekskurzija za učence 8. razreda

V torek, 20. junija 2017, smo se osmošolci opravili na zaključno ekskurzijo na Gorenjsko. Najprej smo se odpravili v Vrbo na Gorenjskem, kjer smo obiskali Prešernovo stanovanje in pisarno, kjer je ustvarjal naš največji slovenski pesnik v starejših letih. Nato smo obiskali njegovo rojstno hišo in v krajšem predavanju izvedeli veliko zanimivega o njegovem otroštvu. Ustavili smo se tudi ob Prešernovem grobu, kjer nam je predavateljica povedala nekaj zanimivosti o njem.

Za tem smo se odpravili na Bled, kjer smo se najprej povzpeli na Blejski grad, s katerega smo imeli lep razgled na Bled. Nato smo si privoščili Blejske ‘kremšnite’ in uživali ob čudovitem razgledu na jezero. Kmalu smo se morali vkrcati na avtobus, ki nas je zapeljal v Lesce, kjer smo se ustavili še v McDonald’su.

Na tej ekskurziji smo se naučili veliko novega o našem pesniku, hkrati pa se sprostili in zabavali, tako da tega čudovitega izleta ne bomo pozabili.

Zapisale učenke IP-TISK: Brina Bohl, Lucija Kokot in Ana Vindiš, 8. b