Olgičarji smo učilnico na prostem dopolnili s ‘terapijo bosih nog’

V torek, 13. junija 2017, smo si ob koncu šolskega leta na Olgici privoščili in sestavili terapijo bosih nog.

Delo se je začelo ob 13. uri. Delali smo cele tri ure, a se je splačalo. Na začetku smo si z volno in palicami označili polje in ga izkopali v globino 5 cm, v dolžino pa 10 m. Iz lesenih okroglic smo izdelali okvir, pri čemer nam je zelo pomagal oče našega sošolca, g. Boštjan Berghaus.

Nato smo na zemljo položili pokrivno folijo, da nam ne bo nagajal plevel.

V prvi okvir terapije smo položili žagovino, v drugega drevesno lubje, v tretjega kamenje in v zadnjega storže. Delati terapijo bosih nog je bilo zelo zabavno in poučno.

Učiteljica nam je povedala, da terapija bosih nog spodbuja delovanje možganov, zato smo zelo veseli, da jo bomo lahko koristili vsak dan.

Zapisali šolski novinarki: Ela Milošič in Teja Sabotin, 5. b