Eno zlato in pet srebrnih Vegovih priznanj

V šolskem letu 2015/16 je tekmovanje iz matematike postalo dvostopenjsko in prvič so na državnem tekmovanju tekmovali tudi učenci 5. in 6. razreda.

53. državno tekmovanje za Vegovo priznanje je potekalo na 23 osnovnih šolah po Sloveniji. Gostiteljica za podravsko regijo je bila OŠ Ormož.

V soboto, 22. aprila 2017, se je šest učencev naše šole, ki so bili na šolskem tekmovanju prvi, pomerilo z 2696 najboljšimi matematiki slovenskih osnovnih šol.

Uvrstitev na državno tekmovanje predstavlja velik dosežek, osvojitev zlatega priznanja pa izjemen uspeh.

SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE

na državnem tekmovanju so osvojili:

LIA KAMPL, 6. b

VID KOZEL, 8. a,  in ANŽE HAMERŠAK, 8. b

JURE KEKEC, 9. b, in BOR ŽARKOVIČ PREAC, 9. a

ZLATO VEGOVO PRIZNANJE

je osvojil

LUKA HODNIK  7. b

V šolskem letu 2016/17 je priznanje Diamantni kenguru osvojilo 205 devetošolcev, ki jim je vseh devet let uspelo osvojiti bronasto priznanje na tekmovanju Mednarodni matematični Kenguru. Na naši šoli sta to dosegla 2 učenca.

DIAMANTNI KENGURU

sta osvojila

JURE KEKEC, 9. b

ANEJ PODGORELEC, 9. b

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Vodja šolskega tekmovanja in mentorica: Darja Šprah