Območna revija pevskih zborov

V torek, 22. marca 2017, smo se udeležili 58. območne revije pevskih zborov, ki je potekala v kulturni dvorani Gimnazije Ptuj. Našo šolo sta pod vodstvom zborovodkinje Marije Feguš Friedl zastopala dva zbora, in sicer CICI in otroški pevski zbor.

Ob 15.10 smo se zbrali v šoli, kjer smo imeli še zadnjo pripravo pred nastopom in upevanje. Nato smo se peš odpravili do Gimnazije Ptuj. Tam so vsakemu zboru dodelili svojo učilnico, v kateri smo počakali na nastop. Najprej smo imeli tonsko vajo na odru. Ko smo z vajo končali, smo se znova vrnili v učilnico, kjer smo pojedli malico. Prvi je nastopil CICI zbor, medtem ko smo mi, otroški zbor, nastopili zadnji po vrsti. Po nastopu smo se še malo posladkali in se veselili, ker nam je nastop dobro uspel.

Naslednji dan smo izvedeli, da je nas, tj. otroški pevski zbor, ocenjevalka predlagala za regijsko tekmovanje, ki bo maja v Pesnici. Ta dan je bil odličen in nepozaben.

Foto: Foto DIFERA

Zapisala šolska novinarka: Kaja Golob, 5. b