Prvošolčki na parnem vlaku

2016_12_22_Parni_vlak_1r

Četrtek, 22. december 2016, je bil za naše prvošolčke še posebej čaroben dan, saj so se podali na zanimiv izlet – skupaj z učiteljicami so se namreč odpravili na ogled parnega vlaka za otroke.

Zjutraj so se sprehodili do železniške postajo na Ptuju, kjer so se vkrcali na čisto pravi parni vlak. Tam jih je sprejela pravljična gospa Tina, ki jih je popeljala v magično deželo.

Nekaj naših prvošolčkov smo povprašale, kaj jim je bilo najbolj všeč na obisku parnega vlaka. Nuša nam je povedala, da ji je bila najbolj všeč  pravljica, Mini pa je bilo najbolj všeč, ko so si šli ogledat lokomotivo. Na Oskarja je največji vtis naredila peč, medtem ko je Jaka povedal, da so mu bili še posebej všeč vagoni. Taju je bilo najbolj zanimivo, ko je skozi dimnik prišel božiček.

Vsi pa so si bili edini, da je bil obisk parne lokomotive odlično doživetje.

Zapisale učenke IP-TISK: Maša Sarić, Klara Milošič in Taša Rojko, 9. b