Slovenski kulturni praznik

2016_02_03_Kulturni_praznik_naslovna

Letos je 8. februarja minilo 167 let od smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna.

V sredo, 3. februarja, smo tako kot vsa leta doslej organizirali literarni večer, Prešernu v čast.  Najprej smo malo osvežili spomin o pesnikovem življenju in o pomenu kulture. Na prireditvi so se predstavili vsi trije pevski zbori, in sicer cici, otroški ter mladinski zbor. Prav tako, smo videli baletno točko, instrumentalne točke, manjkalo pa tudi ni recitacij Prešernovih pesmi v slovenščini, angleščini in nemščini.

Ob kulturnem prazniku vsako leto izdamo tudi pesniško zbirko Prvi koraki, v kateri so objavljene pesmi in likovna dela učencev od 1. do 9. razreda. Letos se je to zgodilo že dvaindvajsetič.

Zapisala šolska novinarka: Nika Šoštarič, 9. b