Male sive celice

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V sredo, 30. septembra 2015, smo se učenci 7. razreda udeležili Malih sivih celic. Našo šolo sta na tekmovanju, ki je potekalo na OŠ Puconci, zastopali dve ekipi, ki smo ju sestavljali Sanja Kopše, Asja Katarina Mogu in Gal Žirovnik, 7. b, ter Andrej Majnik, Alja Prša Đerić in Vid Kozel, 7. a.

Ob 14. uri smo se skupaj z našo mentorico, go. Natalijo Nežmah, s parkirišča pod gradom odpravili na OŠ Puconci, kjer nas je čakalo prijetno presenečenje, in sicer izdelek iz medu za vsakega učenca. Po pozdravnem nagovoru  se je tekmovanje začelo. Najprej smo se preizkusili v pisnem delu. Med tem, ko smo čakali na rezultate, so nas učenci OŠ Puconci zabavali s kulturnim programom. Sledila je razglasitev rezultatov pisnega dela. Odrezali smo se zelo dobro, saj smo zasedli 11. in 22. mesto. Ker nam je sreča malo ponagajala, se nam ni uspelo uvrstiti na ustni del, kjer se je na odru pomerilo 8 skupin, med katerimi so se naprej (na televizijo)  uvrstile le 4 ekipe. Po ustnem delu, ki je potekal na odru smo odšli na avtobus in se odpravili proti domu.

Zapisala šolska novinarka: Sanja Kopše, 7. b