Najvidnejši dosežki v šolskem letu 2014/15

dosezki_15

Tudi v šolskem letu 2014/15 so se učenke in učenci naše šole aktivno udeleževali številnih natečajev in tekmovanj, kjer so dosegli lepe dosežke, ki so podrobneje predstavljeni v Pedagoškem poročilu in šolskem glasilu Olgica in mi. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najvidnejših uspehov.

Slovo generacije 2006-2015

Med letošnjimi devetošolci je potrebno izpostaviti naši naj učenki in naj učenca generacije:

naj_ucenka_15

Amadeja Čerček, 9. a

NAJ UČENKA 

naj_ucenec_15

Robert Babić, 9. b

NAJ UČENEC 

naj_kulturnica_15

Ajda Podgorelec, 9. a

NAJ KULTURNICA 

naj_sportnik_15

Jaki Kovač, 9. b

NAJ ŠPORTNIK 

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen nad 4,5, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo.

V tej generaciji devetošolcev so to dosegli (na fotografijah od desne):

  • Žan Bedenik, 9. a
  • Amadeja Čerček, 9. a
  • Nuša Puž, 9. a
  • Klara Kolednik, 9. a
  • Ajda Podgorelec, 9. a
  • Sarah Ines Rakuš, 9. a
  • Marko Sarić, 9. a
  • Luka Travnikar Preac, 9. a

Zlati_odlicnjaki_9a

  • Jan Koprivc, 9. b
  • Jaki Kovač, 9. b
  • Robert Babić, 9. b
  • Vita Mrgole, 9. b
  • Neli Novak, 9. b
  • Lara Peklar, 9. b
  • Marsel Horvat Matjašič, 9. b
  • Maja Rihtarič, 9. b

Zlati_odlicnjaki_9b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. srebrno ali zlato priznanje na državnem tekmovanju):

SLOVENŠČINA – CANKARJEVO TEKMOVANJE

  • Aldina Clarisa Ban, 8. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Klara Kolednik, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Ajda Podgorelec, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vita Mrgole, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Jure Kekec, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Aldina Clarisa Ban, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Robert Babić, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Amadeja Čerček, 9. a – DIAMANTNI KENGURU

ANGLEŠČINA

  • Evelin Krajnc, Valentina Esih, Špela Hrnčič, 7. b – ZLATO PRIZNANJE in 1. mesto v državi
  • Neja Veit, Tilen Rajh, Jana Sever, Nika Fridauer, 7. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anej Podgorelec, Timi Valenčič, Tilen Vogrinec, Jure Kekec, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Tjaša Cebek, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Niko Kaučevič, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

NEMŠČINA

  • Sarah Ines Rakuš, 9. a – ZLATO PRIZNANJE

KEMIJA

  • Ajda Podgorelec, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Robert Babić, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

LOGIKA

  • Amadeja Čerček, 9. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Jaša Bojnec, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Nika Šoštarič, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI

  • Tjaša Cebek, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Sarah Ines Rakuš, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

ASTRONOMIJA

  • Bor Žarković Preac, 7. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anej Podgorelec, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jaša Bojnec, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Amadeja Čerček, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Robert Babić, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Jakob Val Mogu, 4. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Friedl, 5. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Asja Katarina Mogu, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Aldina Clarisa Ban, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Daša Stanka Mogu, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Amadeja Čerček, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Ajda Podgorelec, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Sarah Ines Rakuš, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Klara Kolednik, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vita Mrgole, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

 

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve med prve tri najboljše na državnih in področnih tekmovanjih:

ROKOMET

  • starejši učenci – 3. mesto na področnem tekmovanju

KOŠARKA

  • starejši učenci – 3. mesto na državnem tekmovanju (finale) – skupno: 5. mesto v državi
  • mlajši učenci – 3. mesto na področnem tekmovanju

JUDO

  • Rene Kloar, 8. b – 3. mesto na državnem tekmovanju

ATLETIKA

  • Gaja Elena Stanovnik, 7. a – 1. mesto na področnem tekmovanju (tek 600 m)
  • Patricija Vindiš, 7. a – 2. mesto na področnem tekmovanju (tek 600 m)
  • Renato Kekec, 8. a – 2. mesto na področnem tekmovanju (tek 300 m)

 

Pripravil: Vojko Jurgec

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...