Zbiranje odpadnega papirja 2014/15

Tudi v šolskem letu 2014/15 smo na naši Olgici dokazali, da smo čisto prava eko šola. Vse leto smo pridno zbirali odpadni papir, s čimer smo v veliki meri pomagali okolju. Star papir namreč predstavlja kar 35 % vseh trdnih komunalnih odpadkov. Z zbiranjem smo tako pripomogli ne samo zmanjšanju količine odpadkov, ampak tudi ohranjanju dreves. Z recikliranjem ene tone starega časopisnega papirja namreč prihranimo približno tono lesa. S pridnim zbiranjem smo tako letos ohranili vsaj 30 velikih dreves, saj smo zbrali 15 ton odpadnega papirja. Najbolj prizadevni zbiralci so bili naši najmlajši Olgičarji. Letošnji veliki zmagovalci so namreč učenke in učenci 1. b, ki so zbrali kar 3,5 tone starega papirja. Na 2. mesto so se uvrstili v 1. a, ki so zbrali 1,8 tone, na tretje mesto pa učenke in učenci 4. a z 1, 2 tone. Denar, ki smo ga dobili z zbiranjem papirja, smo namenili v šolski sklad.

Zapisali: Šolski novinarji

Papir_odpadni (Custom)