Dan Zemlje

Zemlja je ena izmed planetov Osončja na katerem se je razvilo življenje. Velikokrat si postavljamo vprašanje, odnosa z odpadki, varčevanja s pitno vodo, omejevanje izpustov toplogrednih plinov, varčevanja z energijo, odgovornega ravnanja z gozdovi  živalmi in rastlinami…,

Ali se velikokrat spomnimo nanjo?

Ali se zavedamo bivanja v svojem okolju?

Ali lahko posameznik prispeva k lepšemu in urejenemu okolju?

Nedvomno se spomnimo nanjo vsako leto ob dnevu Zemlje 22. aprilu. Živimo, dihamo in se razvijamo na planetu Zemlja.

Tudi na šoli smo namenili pozornost aktivnosti ob dnevu Zemlje, zasadili smo novo gredico na dvorišču šole. Zavedanje, da nas okolje v katerem smo vodi v dejanja, s katerimi si  ga lahko polepšamo, urejamo in naredimo uporabnega. Pri tem projektu so sodelovali učenci, ki so gredico zasadili, gospa Irena Sarič, ki nam je pomagala z načrtom zasaditve nove gredice ter učiteljice, ki so prinesle grmovnice in zelišča. Hvala vsem, ki so soustvarjali Olgičin novi vrtiček.

Lidija Žmavc, vodja zdrave šole