Zbiranje igrač za dnevni center za otroke

Da smo na Olgici res dobrodelni, smo že večkrat dokazali. Nazadnje v začetku januarja, ko smo obiskali Dnevni center za otroke in mladostnike Ptuj, ki je preventivni program Centra za socialno delo Ptuj in društva Ars vitae, in jim podarili kup zbranih igrač. V decembru, ki je sicer znan kot mesec obdarovanj, smo pričeli z zbiranjem igrač za Dnevni center za otroke in mladostnike Ptuj. Akcijo zbiranja, v kateri so se še posebej izkazali naši najmlajši učenci – tj. učenci do 4. razreda,  smo zaključili v začetku januarja tako, da smo se v ponedeljek, 5. januarja 2015, tri učenke, in sicer Andreja Stočko, Teja in Monja Sabotin, predsednik šolske skupnosti, Matej Šilak, in naša mentorica, ga. Anita Peklar Selinšek, odpravili v prostore Dnevnega centra, kjer smo jim predali zbrane igrače. Ob predaji je predsednik šolske skupnosti na kratko predstavil naš projekt zbiranja, nato pa se nam je ga. Metka Jurešič iskreno zahvalila in nam povedala še nekaj zanimivosti o  Dnevnem centru za otroke in mladostnike. Prepričani smo, da bodo naše podarjene igrače, ki jih sami več ne uporabljamo, prinesle veliko veselja otrokom, ki jih najbolj potrebujejo.

Zapisala učenka IP TISK: Monja Sabotin, 7. a