Prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti

V sredo, 24. decembra 2014, smo s posebno prireditvijo obeležili slovenski državni praznik – dan samostojnosti in enotnosti. Pričela se je ob 8.20 , in sicer v šolski telovadnici, kjer smo se zbrali vsi učenci naše šole. S proslavo  je začel mladinski pevski zbor, ki je zapel  slovensko in evropsko himno, nato pa sta nas Amadeja Čerček, 9. a, in Matic Kramberger, 6. a, popeljala skozi zgodovino Slovenije vse od naselitve Slovanov v teh krajih do osamosvojitve, ki smo jo Slovenci končno dosegli pred 24. leti. Program so z glasbenima točkama popestrili  Anej Podgorelec, 7. b, in Aldina Clarisa Ban ter Gabrijela Anžel iz 8. a. Po prireditvi je sledil sprejem prvošolcev in drugošolcev v šolsko skupnost, ki ga je vodil predsednik šolske skupnosti  Matej Šilak iz  8. b. Učenci so morali odgovoriti na nekaj vprašanj in opraviti nekaj zabavnih nalog. Ob koncu so prejeli tudi potrdila, na katerih je bila zapisana prisega, ki so jo morali ponavljati s pomočjo Mateja Šilaka. Po malici in srečelovu, ki so ga pripravili devetošolci, je sledila še zabavna prireditev – Olgica Stars.

Zapisali šolski novinarki: Neža Stankovič in Tjaša Cebek, 8. b