Najvidnejši dosežki 2014 (15.7.2014)


Najvidnejši dosežki v šol. letu 2013/14

Tudi v tem šolskem letu so bili naši učenci zelo aktivni na vseh področjih, kar kažejo lepi dosežki na tekmovanjih iz znanj kot tudi na športnih tekmovanjih.

 

Slovo generacije 2005-2014

Med devetošolci, ki so se v tem šolskem letu poslovili od nas, je bilo veliko učenk in učencev, ki so dosegali izjemne rezultate na različnih področjih. Še posebej je potrebno izpostaviti naše letošnje tri naj učence:

 

Vida Julija Janžekovič

NAJ UČENKA 2014

Žak Ciglar

NAJ ŠPORTNIK 2014

Ivana Ilec

NAJ KULTURNICA 2014

 

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen nad 4,5, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo. V tej generaciji devetošolcev so to dosegli:

  • Sara Ficijan, 9. a
  • Sara Gregorec, 9. a
  • Melani Fajt, 9. b
  • Ivana Ilec, 9. b
  • Vida Julija Janžekovič, 9. b
  • Jernej Šilak, 9. b
  • Ema Zelenko, 9. b
  • Teja Žibrat, 9. b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. srebrno ali zlato priznanje na državnem tekmovanju):

SLOVENŠČINA – CANKARJEVO TEKMOVANJE

  • Nuša Puž, 8. a – ZLATO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Robert Babić, 8. b – ZLATO PRIZNANJE

ANGLEŠČINA

  • Ina Gajzer, Nika Šoštarič, Nina Fridl, 7. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Matija Mršek, Rene Kloar, Žiga Godicelj, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE

NEMŠČINA

  • Sara Ficijan, 9. a, Glorija Kumer, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

LOGIKA

  • Vida Julija Janžekovič, 9. b – ZLATO PRIZNANJE

FIZIKA

  • Robert Babić, 8. b – ZLATO PRIZNANJE

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • Taša Rojko, 6. b, Vida Julija Janžekovič, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI

  • Tjaša Cebek, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE

ASTRONOMIJA

  • Aldina Clarisa Ban, Eva Podgorelec, 7. a, Amadeja Čerček, Ajda Podgorelec, Klara Kolednik, Nuša Puž, 8. a, Vita Mrgole, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Asja Katarina Mogu, 5. b, Daša Stanka Mogu, 7. a, Amadeja Čerček, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE

RAZISKOVALNE NALOGE

  • Sara Ficijan, 9. a, Melani Fajt, Ema Zelenko, Ivana Ilec in Mia Mešl, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

 

 

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve med prve tri najboljše na državnih in področnih tekmovanjih:

ROKOMET

  • mlajši učenci – 1. mesto na področnem tekmovanju
  • starejši učenci – 3. mesto na področnem tekmovanju

KOŠARKA

  • mlajši dečki – 3. mesto na državnem polfinalnem tekmovanju
  • starejši dečki – 3. mesto na državnem polfinalnem tekmovanju

JUDO

  • Rene Kloar, 7. b – 3. mesto na državnem tekmovanju (starejši dečki do 55 kg)

ATLETIKA

  • Rene Kloar, 7. b – 2. mesto na področnem tekmovanju (skok v daljino)

 

Pripravil: Vojko Jurgec

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost