Obisk na PeTV (23.5.2014)

Obiskali smo PeTV

V petek, 23. maja 2014, smo učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo in interesne dejavnosti šolski novinarji obiskali ptujsko lokalno televizijo PeTV, ki je na ta dan pripravila dan odprtih vrat.

Ob prihodu v njihove prostore so nas zelo lepo sprejeli tam zaposleni novinarji. Najprej so nam na kratko razložili, kaj je delo novinarja in poudarili, kako pomembno je, da je novinar pri svojem delu objektiven. Skupaj smo se sprehodili skozi korake, ki so potrebni za pripravo prispevka, pokazali pa so nam tudi računalniški program, ki ga uporabljajo pri montaži. Tudi nam so dali priložnost, da se sami preizkusimo. Gabrijela je najprej v tonskem studiu posnela zvočno podlago, ki jo je nato Rene (ob manjši pomoči) uporabil pri montiranju prispevka. Povabili so nas še v studio, kjer nastajajo osrednje oddaje na PeTV, kot so Ptujska kronika, Povabilo na kavo, Po zdravje in še nekatere druge. Ob koncu ogleda so nas povabili, da jih še kdaj obiščemo in zagotovo jih bomo držali za besedo.

Zapisali: šolski novinarji

{gallery}galerija_13_14/2014_05_23_PeTV{/gallery}