Angleščina – regijsko 9. razred (17.2.2014)

Regijsko tekmovanje iz angleščine za učence 9. razreda

V sredo, 29. januarja 2014, je na OŠ Borisa Kidriča Kidričevo potekalo regijsko tekmovanje iz angleškega jezika za učence 9. razredov, ki se ga je udeležilo 77 učencev iz naše regije, od tega 3 devetošolci iz naše šole, in sicer Kaja Siebenreich in Žan Molnar (9. a) ter Ema Zelenko (9. b).

Učenci so svoje znanje pokazali pri reševanju pisnega preizkusa sestavljenega iz treh delov:

– 1. del: bralno razumevanje (20 točk)

– 2. del: raba jezika (14 točk)

– 3. del: pisno sporočanje (15 točk)

Vse naloge so temeljile na knjižni predlogi David Copperfield avtorja Charlesa Dickensa.

Za srebrno priznanje so morali učenci doseči 42 točk (84%), za uvrstitev na državno tekmovanje pa 50 točk (tj. 90%).

Med učenci naše šole se je najbolje odrezala Kaja, ki je prejela srebrno priznanje in se je uvrstila na državno tekmovanje, ki bo 25. marca 2014.

SREBRNO PRIZNANJE IN UVRSTITEV NA DRŽAVNO TEKMOVANJE

Kaja Siebenreich, 9. a

Vsem tekmovalcem iskreno čestitava za dosežene rezultate, Kaji pa želiva veliko uspeha na državnem tekmovanju!

Mentorja:

Vojko Jurgec in Ksenija Kovačič Žižek