Zimski športni dan 3. VIO (13.2.2014)

Zimski športni dan za učence od 6. do 9. razreda

V četrtek, 13. februarja 2014, smo imeli zimski športni dan. Učenci smo izbirali med tremi dejavnostmi, in sicer smučanjem, drsanjem ter pohodom. Smučanja so se lahko udeležili učenci, ki znajo dobro smučati. Zbrali so se ob 8. uri na parkirišču pod gradom.

Avtobus jih je odpeljal na Areh, kjer so celo dopoldne smučali po strmih progah. Utrujeni so se vrnili nazaj na Ptuj v zgodnjih popoldanskih urah.

Skoraj 70 učencev se je udeležilo drsanja v Ledni dvorani Maribor. Tja nas je pripeljal avtobus okrog 9.30 ure. Najprej smo si sposodili drsalke in ob 10. uri dokaj previdno stopili na led. Prvih nekaj minut smo še lovili ravnotežje, tik pred koncem pa smo že drsali kot pravi profesionalci. Ura in pol je minila kot bi mignil, saj smo se ob 12. že odpravili na avtobus proti Ptuju.

Učenci, ki so se udeležili pohoda po okolici Ptuja so se zbrali ob 8.30 uri na šolskem dvorišču. Vreme jim je bilo zelo naklonjeno, saj jih je vso pot grelo toplo sonce.

Nekaj utrinkov z zimskega športnega dne si lahko ogledate TUKAJ.

Zapisala šolska novinarka

Nika Šoštarič, 7. b